Na balkonie / On my balcony

wtorek, 11 czerwca 2013
Uważam się za wielką szczęściarę dysponując (maleńkim co prawda, ale jednak) balkonem. 
Mieszkamy w centrum Poznania, w pobliżu bardzo ruchliwej ulicy, przy której niestety NIC nie rośnie.
Ale mamy balkon. Balkon, który wychodzi na tzw. podwórze - z trzech stron otoczone kamienicami, wiosną bucha zielenią - mamy tu kilka drzew, starych krzewów (m.in. duże bzy, które wieczorami obłędnie pachną), a tuż przy ziemi rosną wielkie funkie.

 {tak mi się marzy, żeby oświetlić z dołu ten piękny, stary mur...}

Miejsce jest zaciszne i rośliny dość dobrze się tu czują. Każdego roku, jak tylko zima zaczyna odpuszczać, do korytek wsadzam bratki, żonkile, prymulki, a po miesiącu, dwóch - wymieniam je na letnie rośliny.
W tym roku na urodziny dostałam (to już mały zwyczaj - kwiaty balkonowe zamiast ciętych) lantanę, heliotropy, werbenę, szałwię, smagliczkę, euphorbię, dosiałam aksamitek i nasturcji i ...czekam:)


Dalia Melody Dora, o której wspominałam tutaj.
Jest trochę większa, niż oczekiwałam (ma około 80-90cm wysokości), ale bardzo obficie kwitnie. Ma cudowny kolor! Trochę różowy, trochę pomarańczowy...


I w tym roku nie mogło zabraknąć heliotropu - świetnie się rozrasta i pięknie pachnie!
Na jesień spróbuję go wykopać i przezimować.No i wygląda na to, że mamy lato!:)
Pozdrawiam,

Asia / joaleks

2 komentarze:

  1. Bardzo m się podobają skrzynki balkonowe jakie Pani tu zaprezentowała. Uprzejmie proszę o informacje gdzie można takie zakupić i jaka jest ich orientacyjnie cena. POzdrawiam.

    OdpowiedzUsuń
  2. Skrzynki i doniczki są z IKEI - skrzynki kosztują około 30-40zł za sztukę - nie pamiętam dokładnie, bo kupowałam je ponad 2 lata temu, a nie widzę już ich na stronie internetowej... Doniczki kosztowały 19,90 (z uchwytem). Muszę powiedzieć, że jestem z nich bardzo zadowolona - nie rdzewieją, nie niszczą się... Pozdrawiam!:) Asia

    OdpowiedzUsuń

Komentarze bardzo mile widziane:) Dziękuję!

Zdjęcia, prace i teksty publikowane na tym blogu są chronione prawem autorskim. . Obsługiwane przez usługę Blogger.
Powrót na górę strony